Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odkryj moc nawozów Athena

2023-09-15
Odkryj moc nawozów Athena

Spis treści:

- Wprowadzenie: Moc nawozów Athena

- Athena PK na kwitnienie

- Athena Cleanse optymalizujący korzenie

- Athena Bloom A/B - Athena CaMg

- Athena Balance

- Athena STACK

- Athena Grow A & B dla fazy wegetatywnej

Szukasz nawozów, które przyspieszą kwitnienie Twoich roślin, oferują ochronę korzeni i dostarczą niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach? W świecie nowoczesnego ogrodnictwa, jakość produktów do uprawy jest kluczowa dla każdego hodowcy, niezależnie od jego doświadczenia. Marka Athena, założona w sercu Los Angeles w Kalifornii, zdobyła uznanie jako lider w dziedzinie żywienia roślin. Jej produkty, znane z jakości i innowacyjności, są cenione na całym świecie. Athena specjalizuje się w dostarczaniu produktów wspierających hodowców na każdym etapie ich działalności, niezależnie od skali. Głównym celem marki jest tworzenie produktów, które nie tylko poprawiają jakość upraw, ale także obniżają koszty produkcji. W miarę wzrostu wyzwań w dziedzinie ogrodnictwa, Athena stawia sobie za cel uprościć skomplikowane procesy uprawy. Sukces Atheny wynika z jej zaangażowania w badania i rozwój. Długoletnia obecność na rynku i pozytywne recenzje klientów potwierdzają zaufanie do marki. Athena dostosowuje swoje produkty do różnorodnych potrzeb roślin i metod uprawy, oferując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb hodowców

1. Athena PK na kwitnienie
Athena PK na kwitnienie to zrównoważony dodatek wzmacniający kwitnienie, który stanowi uzupełnienie dla nawozów Bloom tej marki. Jest to czysty płynny wzmacniacz zaprojektowany do uzupełniania w środkowej i późnej fazie kwitnienia. Athena PK to wzmacniacz o niskiej zawartości azotu, który dostarcza dodatkowego fosforu i potasu, które rośliny o wysokim plonie wymagają do maksymalnej produkcji.

Zalety produktu Athena PK:
- Zrównoważony skład: W przeciwieństwie do wielu wzmacniaczy PK, które dodają zbyt dużo tych elementów, Athena PK nie powoduje problemów, takich jak zmniejszenie dostępności wapnia i magnezu.
- Wzmacnia produkcję olejów i terpenów: Zrównoważona dostępność pierwiastków jest kluczowa w fazie kwitnienia, aby zwiększyć produkcję olejków esencjonalnych i terpenów w roślinach.

2. Athena Cleanse

Optymalizujący korzenie Cleanse od firmy Athena jest wykonany z kwasu pochlorowego. Ten łagodny kwas jest pochodną soli i specjalnego procesu elektrochemicznego. Wynikiem jest unikalny związek chemiczny o silnych właściwościach utleniających, który może być używany do redukcji osadu mineralnego w systemach nawadniania.

Zalety produktu Athena Cleanse:

- Nie jest toksyczny i nie odżywczy: Produkt jest bezpieczny dla roślin i nie wprowadza dodatkowych składników odżywczych.

- Działa przeciw osadowi: Skutecznie usuwa osad mineralny (kamień) w przewodach nawadniających.

- Bardzo niski TDS: Nie zakłóca równowagi mineralnej w systemie.

- Utrzymuje system nawadniania w czystości: Dzięki regularnemu stosowaniu produktu, system nawadniania działa sprawniej i przez dłuższy czas.

3. Athena Bloom A/B

Produkty Athena Bloom A oraz Athena Bloom B tworzą razem kompleksową, 2-częściową formułę przeznaczoną do fazy kwitnienia roślin owocujących i kwitnących. Są one stworzone z myślą o zapewnieniu roślinom najwyższej jakości makroelementów oraz chelatowanych mikroelementów. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie większej zdolności przyswajania składników odżywczych w szerszym zakresie pH, niezależnie od metody uprawy, rodzaju wody i podłoża.

Zalety połączenia produktów Athena Bloom A/B:

- Prosta i czysta formuła: Zaprojektowana specjalnie dla fazy kwitnienia roślin.

- Wysoka jakość składników: Zawiera najlepsze makroelementy i chelatowane mikroelementy.

- Wszechstronność: Działa efektywnie w różnych metodach uprawy, rodzajach wody i mediach.

- Stymulacja kwitnienia: Używanie obu produktów w równych ilościach podczas fazy kwitnienia stymuluje szybki początek produkcji pąków, zwiększa miejsca kwitnienia i promuje wysokiej jakości plony.

- Kompatybilność: Formuły są wolne od osadów i są kompatybilne ze wszystkimi systemami dawkowania i nawadniania

4. Athena CaMg

Produkt Athena CaMg został zaprojektowany jako uzupełnienie dla dwuczęściowych formuł płynnych oferowanych przez Athenę. Jest to odpowiedź na potrzeby niektórych odmian roślin oraz specyficznych warunków uprawy, które wymagają wyższych dawek wapnia, magnezu, żelaza i azotu podczas intensywnych faz wzrostu i rozwoju. Produkt ten skutecznie koryguje te powszechne niedobory bez zakłócania ogólnej równowagi składników mineralnych.

Zalety produktu Athena CaMg:

- Wszechstronność: Zaprojektowany do uzupełnienia dwuczęściowych formuł płynnych Atheny.

- Skuteczność: Skutecznie koryguje powszechne niedobory wapnia, magnezu, żelaza i azotu.

- Bezpieczeństwo: Nie zakłóca ogólnej równowagi składników mineralnych.

- Specjalne zastosowanie: Szczególnie przydatny w systemach wykorzystujących wodę uzyskaną przez odwróconą osmozę (RO) oraz dla roślin uprawianych na obojętnych mediach, takich jak kokos czy wełna mineralna

5. Athena Balance

Produkt Athena Balance to prosta formuła krzemianu potasu, specjalnie skoncentrowana w celu buforowania wody do nawadniania i stabilizacji do optymalnego pH. Krzem dodatkowo korzystnie wpływa na wzrost roślin, strukturę łodygi, redukcję stresu, zużycie wody (osmoregulację) oraz wykorzystanie składników odżywczych.

Zalety produktu Athena Balance:

- Buforowanie wody: Specjalnie skoncentrowany, aby buforować wodę do nawadniania i stabilizować ją do optymalnego pH.

- Korzyści z krzemu: Krzem dodatkowo korzystnie wpływa na wzrost roślin, strukturę łodygi, redukcję stresu, zużycie wody oraz wykorzystanie składników odżywczych.

- Optymalizacja dla wody RO: Producent rolny osiąga lepsze wyniki, zwłaszcza z wodą uzyskaną przez odwróconą osmozę (RO), gdy buforuje ją najpierw za pomocą Athena Balance. Czysta woda RO ma niestabilną strukturę chemiczną, która może zatrzymywać inne składniki odżywcze, gdy dodawane są bez bufora.

- Homogeniczne rozwiązanie nawozowe: Athena Balance dodaje wystarczająco dużo do wody, aby stworzyć bardziej jednorodne rozwiązanie nawozowe i zmniejszyć potrzebę regulacji pH po wymieszaniu.

- Kompatybilność z systemami dawkowania: Formuła jest wolna od osadów i jest kompatybilna z mechanicznymi systemami dawkowania (Dosatron). Produkt nie jest zalecany do elektronicznych systemów dawkowania (Netafim).

6. Athena STACK

Produkt Stack od firmy Athena to naturalny składnik odżywczy dla roślin, wykonany z ekstraktu z wodorostów. Składniki zawarte w Stack promują zdrowy wzrost i kwitnienie roślin. Dzięki Stack, rośliny mają narzędzia do osiągnięcia pełnego potencjału genetycznego. Gdy stosowany jako foliarz lub nawadnianie korzeniowe, Stack pomaga korygować drobne niedobory potasu.

Zalety produktu Athena Stack:

- Naturalne składniki: Produkt jest wykonany z ekstraktu z wodorostów.

- Wszechstronność: Może być stosowany jako foliarz lub nawadnianie korzeniowe.

- Poprawa wzrostu i kwitnienia: Promuje zdrowy wzrost i kwitnienie roślin. - Korekta niedoborów: Pomaga w korygowaniu drobnych niedoborów potasu.

7. Athena Grow A & B 

Dla fazy wegetatywnej Athena Grow A & B to dwuczęściowa, płynna formuła nawozowa zaprojektowana specjalnie dla fazy wegetatywnej roślin i dla roślin niekwitnących. Ta zrównoważona mieszanka mineralna wspomaga optymalny rozwój roślin, w tym fotosyntezę, zdrową wentylację oraz rozwój korzeni i łodyg. Athena Grow A & B powinny być stosowane w równych ilościach w fazie wegetatywnej, aby stymulować szybki początek produkcji pąków, zwiększyć miejsca kwitnienia i promować wysokiej jakości plony.

Zalety produktu Athena Grow A & B:

- Zrównoważony skład: W przeciwieństwie do wielu innych nawozów, Athena Grow A & B nie powodują problemów, takich jak zmniejszenie dostępności wapnia i magnezu.

- Wszechstronność zastosowania: Formuły są wolne od osadów i są kompatybilne ze wszystkimi systemami dawkowania i nawadniania, w tym z drobnymi głowicami kroplującymi.

- Optymalizacja rozwoju roślin: Zrównoważona dostępność pierwiastków jest kluczowa w fazie wegetatywnej, aby zwiększyć fotosyntezę, zdrową wentylację oraz rozwój korzeni i łodyg.

Odkryj moc nawozów Athena i zacznij korzystać z produktów, które są liderem w dziedzinie żywienia roślin.

Nie czekaj, zainwestuj w swoje uprawy już dziś!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 48 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-12
Dziękuję bardzo za szybką realizację mojego zamówienia. Pozdrawiam
2023-12-26
Super
pixel